Вода. Питання й відповіді|Пі-вода|Вода й здоров'я|Доставка води|Дилери|Пропозиція|Контакти


Вода. Питання й відповіді

In vino veritas. In aqua sanitas. Істина у вині. Здоров’я у воді
Питання: ЧОМУ ПОТРІБНО ПИТИ САМЕ СИРУ ВОДУ, А НЕ ІНШІ НАПОї?
Відповідь: Тисячі років, аж до початку минулого століття, люди завжди пили тільки сиру воду з річки, джерела, криниці та ін. Пили багато під час чи після роботи, у проміжках між їжею. Пили воду, що ідеально підходила для використання організмом в якості будівельного матеріалу – кришталево чисту, із землі, без домішок, складних штучних хімічних сполук, солей важких металів, радіонуклідів, структуровану, практично ідеальну за фізико-хімічними та органолептичними показниками.
І от протягом останніх 50-100 років, нашому організму в якості рідини пропонується що завгодно – чай, кава, соки, пиво, усілякі газовані напої та ін., тільки не якісна сира питна вода. Згадайте, коли ви востаннє пили сиру воду? Але ж саме нею (протягом мільйон років!) забезпечувалися організми наших предків. І саме на неї генетично налаштований організм кожного з нас. А що ж він одержує? Нехай кожен сам відповість на це питання. В кращому випадку ми п’ ємо добру воду на водних курортах, але й це буває не частіше ніж раз у рік.

Питання: ЯКА РОЛЬ ВОДИ В ОРГАНІЗМІ?
Відповідь: Вода в організмі бере участь у двох життєво важливих процесах:
 • розчинення та транспортування різноманітних речовин;
 • участь в окисно-відновних реакціях (ОВР) всередині клітин.
  Людський організм не має достатніх запасів води, спроможних підтримувати життєдіяльність в умовах обезводнення. Ось чому ми повинні пити воду регулярно протягом всього дня. Чай, кава, компоти та ін. не беруть участі в ОВР всередині клітин, а лише у видільних процесах. Причиною багатьох захворювань є дефіцит води при надлишку вживаної рідини.

 • Питання: ЯК ПИТИ ВОДУ ПРАВИЛЬНО?
  Відповідь:
 • як було відмічено, вода повинна бути обов'язково сирою, із землі;
 • кількість випитої за день води (саме води, а не будь-якої рідини) повинна бути не менше 2-х літрів, в ідеалі – 3% від ваги людини;
 • не можна пити відразу після їжі. Воду необхідно пити протягом дня з приблизно рівними інтервалами, але не пізніше, ніж за 15 хв. до вживання їжі, і не раніше, ніж через 1,5 години після.

 • Питання: ЯКОЮ ПОВИННА БУТИ ВОДА?
  Відповідь: Всім відомо, що людський організм на 75% складається з води. Вода для організму кожного з нас – вкрай важливий будівельний матеріал. І чим більш якісним є цей будівельний матеріал, тим здоровішим стає наш організм. Розрізняють три основні групи показників, що характеризують якість води: хімічні, бактеріологічні та фізичні. Безумовно, питна вода повинна бути абсолютно чистою за хімічними та бактеріологічними показниками. Вона не повинна містити солей важких металів, складних хімічних сполук. Вода обов’язково повинна містити достатню кількість солей та мінералів. Постійно пити як занадто слабо так і сильно мінералізовану воду шкідливо. Сучасні методи очищення води дають можливість досягати хороших хімічних параметрів води досить легко.
  Проте для ефективного протікання фізіологічних процесів в організмі людини найбільш важливими є фізичні властивості води, такі як кислотно-лужний баланс (рН), структурованість, окисно-відновний потенціал, поверхневий натяг та ін. Саме вони характеризують питну воду як воду “живу” чи “мертву”. З чисто фізіологічної точки зору життя людини – постійне протікання біохімічних процесів. В основі цих процесів лежать окисно-відновні реакції, а тому такий параметр води, як окисно-відновний потенціал (ОВП) є чи не найважливішою якісною характеристикою води.

  Питання:ЧИ ПРИДАТНА ВОДОПРОВІДНА ВОДА ДЛЯ СПОЖИВАННЯ?
  Відповідь: Водопровід – необхідний атрибут сучасності, як з точки зору зручності, так і санітарії. Проте чомусь вважається, що у водопроводі повинна бути питна вода. Нічого подібного. Адже 95% водопровідної води використовується на господарські потреби – прання, миття посуду, полив газонів, миття автомобілів та ін. І лише 5%– на вживання в їжу. Подавати у водопровід воду питної якості – економічне безумство. І такий стан речей притаманний не лише країнам СНД, але й більшості країн світу. Наявність домашнього фільтру ніяк не знімає проблему очистки води, оскільки його стан належним чином не контролюється і обслуговується він не завжди правильно. Використання ж навіть потужної очисної системи може гарантувати лише хімічну очистку води, але ніяк не відновлення її фізичних властивостей.

  Питання: ЯК ЩОДО ЗВОРОТНЬОГО ОСМОСУ?
  Відповідь: Технологія зворотнього осмосу дозволяє доочищати воду практично до стану дистильованої. Цей принцип фільтрації привабливий для виробників питної води, при невеликих затратах – завжди стабільна якість продукту. Тільки от про негативний влив на організм дистильованої (або близької до неї) води відомо всім, хто хоч трохи цікавиться проблематикою питної води. Будь-який потужний агресивний вплив на воду (хлорування, очистка коагулянтами, зворотній осмос, кип’ятіння) призводить до незворотних та невідновних аномальних порушень її фізичних властивостей.